opole.oaza.pl

Późną wiosną pojawił sie pomysł:

-A może w wakacje pojedziemy na rekolekcje?

I Bóg podchwycił ten pomysł.

I postawił na naszej drodze ludzi. W odpowiednim czasie i odpowiedniej kolejności aby nas upewnić w tym pomyśle, i aby pomóc nam wybrać odpowiednie dla nas nowicjuszy rekolekcje. Pojechał z nami.

I Bóg działał dalej. Dopasował pasujący nam czas rekolekcji, zapewnił wsparcie bliskich, a w drodze zaopiekowal się nami: mimo wielogodzinnej podróży dzieci były radośnie grzeczne, nie narzekały na nudę, a nam rodzicom podróż mijała bez zmeczenia i również w dobrych humorach.

Na miejscu, w Janicach koło Jeleniej Góry rozpoczeły się rekolecje: jutrznia, konferencja, spotkania w grupach, Eucharystia, nauki, modlitwy, w międzyczasie przepyszne posiłki.

A Bóg działał dalej. Diakonia wychowawcza: Siostry Dominikanki Misjonarki wspaniale zajmowały się dziećmi. Potrafiły zachęcić dzieci do różnorodnych zabaw i zajęć.więc rodzice całkowicie mogli uczestniczyć w rekolekcjach.(bez nasłuchiwania jednym uchem czy gdzieś tam nie słychać: "Mamoooo!")

Rekolekcje przypomniały nam sprawy o których wiemy, na niektóre dały nam nowe głębsze spojrzenie ale było też wiele rzeczy, których się nauczyliśmy, a wszystko przez pryzmat głównie wspolnoty jaką tworzy rodzina.

Bez obawy! Był też czas wolny: kawka, spacery, rozmowy, nawet wyciecki po okolicy. Przed snem pogodne wieczory, ognisko, a na koniec bal bajkowych przebierańców.

A nad tym wszystkim unosiła się atmosfera radości, życzliwości i zrozumienia. Klasyczne "kochaj bliźniego swego"

Szkoda było wracać.

Ziarno zostało zasiane więc idzcie głosić ewangelię.

Minął już ponad miesiąc a wspomnienia są tak żywe jakby to było wczoraj.

Bóg działa nadal, a my jesteśmy tego działania bardziej świadomi. I bardziej odpowiedzialni.

Chcemy znowu pojechać na rekolecje.

Iwona i Wojtek

Piosenka Roku 2015-2016

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.