opole.oaza.pl

Diakonie w Domowym Kościele

- Diakonia Rekolekcyjna

Mariola i Witek Jankowscy
tel. 77 436 38 35, 605 43 80 75
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Diakonia Słowa

Zosia i Czesław Tkaczowie
tel. 602 49 81 52
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Diakonia Ekonomiczna

Danusia i Lech Waloszczykowie
PKO BP: 88 1020 3668 0000 5102 0053 9403
tel. 77 47 43 172 , 795 537 784
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Rekolekcje formacyjne Domowego Kościoła

Jednym z zobowiązań członków Domowego Kościoła jest:
"uczestnictwo, przynajmniej raz w roku, w rekolekcjach formacyjnych."

Rekolekcje Domowego Kościoła są organizowane dla małżeństw, które przeżywają je wraz z dziećmi, najczęściej w formie wyjazdowej. Uwzględniają konkretny program formacyjny. Rekolekcje prowadzi ksiądz moderator oraz para moderatorska. Małżeństwa, oprócz udziału w ogólnych spotkaniach, mają możliwość wzrostu duchowego i wzajemnego ubogacania podczas spotkań kręgu, prowadzonych przez animatorów rekolekcyjnych.  Dzieci (od przedszkola do 12 r. ż) są pod opieką diakonii wychowawczej oraz również realizują program formacyjny dostosowany do wieku. Oprócz Eucharystii dzień rekolekcyjny to spotkania w grupach, rozważania, konferencje, modlitwy, ale też jest czas dla rodziny, czas na spacer, wspólne spędzenie czasu, zwiedzanie czy okazanie radości podczas spotkań nazywanych "pogodnymi wieczorami".

Czytaj więcej...

DAR REKOLEKCJI W DOMOWYM KOŚCIELE

(konferencja wygłoszona podczas spotkania opłatkowego Domowego Kościoła,
Częstochowa 17 stycznia 2009 r.)

WSTĘP

Spotkanie opłatkowe w roku jubileuszu 35-lecia DK to kolejna okazja, by dziękować Bogu za otrzymane dary minionego czasu, za rozwój DK, za powstałe nowe kręgi i za ich owoce pracy w ciągu roku, jak też i za dar rekolekcji. Jest to też okazja, żeby zrobić sobie swoisty rachunek sumienia, by zauważyć, co zostało pominięte, może zaniedbane, aby w nadchodzącym czasie nie marnować kolejnej szansy, by pomóc rodzinom DK jak najlepiej zrealizować ideał wspólnoty chrześcijańskiej zgodnie ze wskazaniami Soboru Watykańskiego II, czyli ideału "domowego Kościoła", tak jak widział to Założyciel - ks. F. Blachnicki.
Przed 10 laty, gdy DK świętował 25-lecie swego istnienia w Olsztynie k/Częstochowy, dane mi było podjąć właśnie temat rekolekcji.

Czytaj więcej...

Piosenka Roku 2015-2016

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.