opole.oaza.pl

Szczęść Boże,

W piątek 16 września wyszedłem ze szpitala - leczenie i rehabilitacja zostały zakończone na etapie określonym przez ordynatora - chodzę o własnych siłach także po schodach wspomagając się kulami. Mam także dwie trudno gojące się rany - jedna na głowie i jedna na ramieniu.

Przez miesiąc po wyjściu ze szpitala muszę chodzić i siedzieć w specjalnym gorsecie. Po miesiącu badanie kręgosłupa i miednicy - i decyzja lekarza czy mogę wrócić do pracy. W miedzy czasie mam nadzieję, że rany się zagoją. 28 września planuję wyjazd do ośrodka rehabilitacyjnego Caritas do Raby Wyżnej, tam na miejscu lekarz zadecyduje czy jest mi potrzebna rehabilitacja i jeżeli tak to jaka długa.

Czytaj więcej...

Drogie rodziny Domowego Kościoła!

Wszyscy mamy w pamięci ubiegłoroczną powódź, która dotknęła wiele polskich rodzin, również tych z Domowego Kościoła.

Z potrzeby serca zrodziła się wówczas inicjatywa niesienia pomocy materialnej tym, którzy zostali doświadczeni zarówno przez siły natury, jak i dotknięci przez inne wypadki losowe.

W tym celu powstał fundusz „Wyobraźnia miłosierdzia", za pośrednictwem którego staramy się jako wspólnota udzielać potrzebnego wsparcia. Informacja o skali pomocy w ramach tego funduszu została zamieszczona w „Listu do rodzin" (nr 122, str. 4).

W tym roku również konieczna jest nasza pomoc. Podczas oazy III stopnia w Rzymie jeden z uczestników uległ poważnemu wypadkowi, doznając ciężkich obrażeń ciała. Jego życie nie jest już zagrożone, ale potrzebne będzie specjalistyczne leczenie i długa rehabilitacja.

Czytaj więcej...

Św.p.

Każdy z nas poznał Piotra w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Niektórzy z naszego kręgu pamiętają go jeszcze z czasów szkolnych, a nawet przedszkolnych. Inni mają w pamięci z okresu ministrantury, jednak większość zetknęła się z nim głównie za sprawą przynależności do Domowego Kościoła.

Czytaj więcej...

Piosenka Roku 2015-2016

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.